Konferencja "Nasze pszczoły", Kraków 12-13 października 2019 r.

23-07-2019

Zaproszenie na Konferencję „Nasze pszczoły”

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie wraz z współorganizatorami: Polską Akademią Umiejętności, Wojewódzkim Związkiem Pszczelarzy w Krakowie, Karpackim Związkiem Pszczelarzy w Nowym Sączu, Małopolskim Stowarzyszeniem Doradztwa Rolniczego oraz Pszczelniczym Towarzystwem Naukowym zapraszają 12-13 października 2019 roku do udziału w czwartej konferencji organizowanej pod hasłem „Nasze pszczoły”.

W czasie tegorocznej konferencji będą poruszane zagadnienia dotyczące projektu realizowanego przez Lasy Państwowe „Pszczoły wracają do lasu”, będzie mowa  o różnorodności gatunkowej pszczół i ich rozmieszczeniu na terenie Polski. Uczestnicy konferencji dowiedzą się o zagrożeniach wynikających z rozpowszechniania na terenie kraju obcych nam gatunków pszczół. Wykładowcy poruszą tematy dotyczące hodowli pszczoły miodnej i jej problemów zdrowotnych. Nowym, niekonwencjonalnym, punktem w programie konferencji będzie debata na temat przyszłości pszczelarstwa  w Małopolsce, do której zapraszamy wszystkich uczestników. W drugim dniu (13 października) zainteresowani słuchacze odwiedzą pasiekę Ojców Kapucynów, ulokowaną w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskich plant otaczających Rynek Główny.

Udział w konferencji jest bezpłatny dzięki wsparciu finansowemu Lasów Państwowych, Miasta Kraków oraz Przedsiębiorstwa Pszczelarskiego Łysoń.

Materiały konferencyjne ukażą się w czasopiśmie „Wieś i Doradztwo”, w pierwszej kolejności w wersji elektronicznej, a następnie papierowej.

Komitet organizacyjny:

prof. dr hab. Florian Gambuś – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
prof. dr hab. Marian Tischner – Polska Akademia Umiejętności
prof. dr hab. Krystyna Czekońska – Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
dr hab. Józef Kania, prof. UR – Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego w Krakowie
Wojciech Spisak – Prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie
Stanisław Kowalczyk – Prezes Karpackiego Związku Pszczelarzy w Nowym Sączu

Miejsce konferencji:

Centrum Kongresowe Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, aleja 29 Listopada 46.
Dojazd autobusem MPK linii nr 105 i 129, z przystanku Dworzec Główny Zachód do przystanku „Wileńska”. Dla uczestników przyjeżdżających własnym samochodem zapewniamy wjazd na bezpłatny parking.

Program konferencjiul. Czysta 21, 31-121 Kraków
tel. +48 12 662 43 31
fax. +48 12 633 15 61